Děj - 1. číslo

12. dubna 2008 v 14:59 | Kačka |  8. sezóna Buffy
Takže tu je "stručně" děj prvního čísla (pokud byste si ho chtěli přečíst, tady je ke stažení V ČEŠTINĚ první až šesté číslo). První číslo se jmenuje The Long Way Home (Dlouhá cesta domů) a je to první část (další část je v druhém, třetím a čtvrtém čísle).
Děj se odehrává zhruba rok potom, co bylo zničeno Sunnydale. V Angelovi jsme se dozvěděli, že Buffy bydlí v Římě, avšak v komiksu se přestěhovala do Skotska. Alex je jejím jakoby pozorovatelem a pomáhá jí trénovat další přemožitelky. Buffy spolu s ještě 3 nejlepšími přemožitelkami tvoří jakési komando, které opět zabíjí různé příšery, ovšem tentokrát má na pomoc supermoderní techniku (letadla, různé zbraně, komunikátory atd.). Alex bývá na jejich skotské základně a vše tam řídí pomocí počítačů a dalších technologií.
Komando v čele s Buffy jdou zabít nějaká zelená monstra a oběví u nich tři mrtvé oběti. Zabijí monstra a jdou zkontrolovat mrtvé. Najdou jim na prsou vyřezaný znak, který Buffy připomíná západ slunce a Alexovi zamračený obličej. (to je ten znak)
Buffy si myslí, že to není jen náhoda a že ten znak něco znamená a je to důležité. Mezitím na nějaké vojenské základně v Americe poblíž bývalého Sunnydale se baví generál Voll a nějaký úředník o Buffy a jejím komandu - nazývá je teroristickou buňkou a poukazuje na to, co Buff udělala se svým domovem. Prý je nebezpečná a musí být zničena. Mezitím parta vojáků prohledává díru po Sunnydale a stále pátrají po někom živém - a někoho najdou.
Alex domlouvá Buffy, aby si promluvila s Dawn, protože si jí prý moc nevšímá. Buffy jde tedy za Dawn a my zjišťujeme, že Dawn je obryně (asi tak 15x větší než Buffy), protože chodila s nějakým trojzvědníkem (nikdo neví co to přesně je) a Buff si myslí, že s ním musela spát. Ovšem to jí Dawn nechce říct - chce o tom mluvit jen s Willow, která je někde pryč, ale má přijet.
Opět na americké základně : vojáci přemístili ty, co přežili v díře po Sunnydale do izolace. Jsou to dva lidé - dívka a nějaká "věc". Ta dívka prý ovládá magii a tvrdí, že jim pomůže se zabitím Buffy. Ta dívka se totiž jmenuje Amy! (poprvé byla v díle 1x03, pak učila Will kouzlit, stala se krysou a pak pomohla Will k závislosti na magii načež se na ní Will naštvala a řekla, že jí už nechce vidět.)
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Kaya Kaya | 13. dubna 2008 v 19:58 | Reagovat

Jeeej,diky si super ze si to sem dala,fakt moc diky:)

2 Kačka Kačka | E-mail | Web | 13. dubna 2008 v 21:42 | Reagovat

Není zač :-) Postupně sem budu v pruběhu tydne dávat další.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.