Děj - 2. číslo

17. dubna 2008 v 15:49 | Kačka |  8. sezóna Buffy
Giles sedí ve své kanceláři a vzpomíná na to, jaké to bývalo - byl pozorovatel pod Radou pozorovatelů, jen jedna přemožitelka...vyjde na balkon a tam bojuje masa přemožitelek. Giles je okřikne a řekne jim, že bojují zbytečně - musí spolupracovat, aby byly neporazitelné. O tom samém poučuje právě Buffy své komando ve Skotsku. Vybídne tři nej přemožitelky, aby ji napadly. Buffy je porazí a ukáíže jim tak, že musí spolupracovat, jinak nemají šanci.
Mezitím večer u ohně vysvětluje Andrew hloučku přemožitelek to, že ony nepoužívají zbraně. (kde jsou, to netuším)
Zpátky ve Skotsku. Je den a Dawn se koupe v řece, kterou svou velikostí celou zalehla. Za křovím sedí otočený Xander a povídá si s ní. Dawn tvrdí, že ji Buffy nenávidí a nechce ji tu. Alex jí oponuje a říká, že Buff ji má ráda, ale nechce jí tu - chce, aby studovala na Berkley a ne, aby tu svou velikostí děsila ostatní. Pak se jí zeptá, jestli se tak gigantickou stala opravdu jen omylem. Za to ho Dawn postříká (při její velikosti kompletně sleje).
Jsme opět na americké základně u Sunnydale. Generál Voll mluví s úředníkem o tom, že už mají člověka, co se vetře mezi Buffy a komando a zničí je. Přemýšlí o následcích, ale pak konstatují, že jestli to Amy se svou magií nedokáže, dodělá to její "přítel" (ta "věc", co sní žila v troskách Sunnydale). Generál pak odejde do své kanceláře a začne se svlékat. Na prsou má vyřezaný onen znak, co Buffy připomíná západ slunce.
Alex jde večer chodbou s Buffy a povídají si o Dawn. Podle Alexe se Dawn nechala zvětšit, aby si jí Buffy víc všímala, protože se cítí osamělá, umřela jí máma, Buffy 2x a navíc teď má Buff to své komando atd. Buffy to pochopí tak, že to je její vina. Alex se jí snaží vysvětlit, že tak to nemyslel, ale Buff ho přeruší a zeptá se ho, jestli už chce jít do postele a začne ho táhnout k sobě do pokoje. Alex se snaží protestovat, ale Buffy ho políbí. Ovšem Alexovi upadne hlava, která pořád mluví. Najednou začne něco táhnout Buffy ven oknem, proboří jí to zdí a vytáhne ven. Venku to vypadá jako v sopce. Pak se tam objeví obrovský ještěr a nabodne jí všechny končetiny (jako u ukřižování) na svou tlapu a začně na ni chrlit oheń - Buffy shoří.
V tom vidíme spící Buffy ležet spoutanou na posteli a nad ní stojí Amy a chce jí probodnout kolíkem. Naštěstí tam vrazí komando v čele s Alexem. Ten Amy střelí šípem do ramene. Komando se naní vrhne a spoutá ji magickými pouty. Amy se začne smát a řekne jim, že Buffy se ještě neprobudila, protože prožívá svoji noční můru a vzbudit ji může pouze polibek z pravé lásky.
Mezitím si povídají dvě přemožitelky na stráži (hradě, kde Buffy ve Skotsku žije) o tom, že jedna z nich miluje Alexe. Najednou uslyší škrábání - kouknou se přes zábradlí a vidí, jak se po zdech sápou stovky zombies. Ve stejnou dobu se Alex dozvídá od Amy, že Buffy nemusí být zamilovaná do toho, kdo ji chce vzbudit, ale ten někdo musí až po uši milovat ji (sesterská láska se nepočítá). Do místnosti vtrhne jedna přemožitelka a informuje Alexe o zombies. Alex rozdělí úkoly - většina přemožitelek půjde na zombies a pár jich bude hlídat Amy s Buffy. Bitva se zombies už začala a pár přemožitelek je vážně zraněno.
Ocitáme se v Buffyině snu. Buffy skučí, že to bolí a někdo jí podává ruku a nabádá ji, ať se tak rychle nevzdává. Oslovuje ji "má lásko".
Přemožitelka Satsu (jedna z nej trojky) křičí, že zabití vůdce zombies nepomohlo. Alex je v řídícím centru a všude vidí jen bojující přemožitelky, co ho žádají o rozkazy, co mají dělat. Mezitím se Amy snaží utéct oknem - říká si "Základna plná přemožitelek a stejně tu není nikdo, kdo by mě mohl zastavit...." - pak vykulí oči a někdo dokončí její větu "...jak mi kdysi řekla jedna moje přítelkyně, tuhle teorii bych ráda vyzkoušela." Je to Willow, vznáší se ve vzduchu a Amy jen nevěřícně zírá.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Kaya Kaya | 17. dubna 2008 v 20:41 | Reagovat

ahoj ked sa ta mozem spytat,ked chodila buffy v tv ktoremu vztahu si drzala palce buffy-angel,alebo buffy-spike?a ktory z nich ti bol sympatickejsi angel alebo spike?

2 Kačka Kačka | E-mail | Web | 17. dubna 2008 v 21:13 | Reagovat

Já sem byla vždycky Bangel fanoušek. Ale ta druhá otázka už je těžší. Líbí se mi Angelova postava-jeho charakter, ale zase ty Spikeovi hlášky-ty nemají chybu. V páté sérii Angela u mě o kousek vedl Spike.

3 Kaya Kaya | 18. dubna 2008 v 15:30 | Reagovat

aha,ja som tiez fandila vztahu Buffy-Angel,prosimta nevies kolko ma ten komix(Buffy)casti?ja som pocula ze na konci skonci Buffy s Angelom,nevies nahodou ci to tak je?

4 Kačka Kačka | E-mail | Web | 18. dubna 2008 v 16:26 | Reagovat

Četla jsem jeden rozhovor s Whedonem a měl by mít 25 částí. Co se týče znovu shledání Buff s Angelem, tak zatím to moc růžově nevypadá. Aspoň ve dvanáctém čísle má Buff někoho jiného. Ale ještě je hodně času, tak uvidíme co si Joss pro nás všechno vymyslí :-)

5 Kačka Kačka | E-mail | Web | 21. dubna 2008 v 17:37 | Reagovat

Tak podle nových informací bude snad 40 čísel komiksu a to je jen 8 série, pak bude následovat 9.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.