Děj - 3. číslo

27. dubna 2008 v 12:14 | Kačka |  8. sezóna Buffy
Buffy je stále pod vlivem kouzla, díky kterému spí a prožívá svou noční můru a vysvobodit ji může jen polibek z pravé lásky. V jejím snu před ní stojí člověk a oslovuje ji "má lásko". Je to Ethan Rayn! Buffy je naštvaná a ptá se ho, jak se jí dostal do snu. Ethan ji opraví a řekne, že nejsou v jejím snu, ale v jejím snovém vesmíru - nezáleží na tom, jestli spíme nebo jsme vzhůru, protože část našeho mozku sní neustále. Vysvětluje jí, že každý sen se jí ukládá v hlavě, ale záleží na ní, který si bude po probuzení pamatovat a že kamkoliv se podívá, uvidí kousek sebe. Na to Ethan odkryje "oponu" (jakoby tajné zákoutí Buffyiny mysli) a my vidíme Buffyinu touhu:
Buffy "oponu" zase rychle zatáhne a Ethan pokračuje ve vysvětlování. Prý je v tomto ne-tak-docela-snu drží někdo pomocí magie a oni musí najít pomoc, aby se dostali ven.
Mezitím venku svádí Will boj s Amy - jsou ve vzduchu a pod nimi jsou bojující přemožitelky proti zombies. Chvíli to vypadá, že má Amy navrch, ale Will ji přemůže a zničí armádu zombies. Ovšem Amy jí sdělí, že to je mělo jen rozptýlit.
Zpátky v Buffyině hlavě. Ethan tvrdí, že musí najít nějakou vzpomínku, která se do Buffyiny hlavy dostala od toho někoho, kdo je v tom snu uvěznil - je to nepřítel a ta vzpomínka bude jeho slabina.
Amy to Will opět pěkně nandává, ale Alex na scénu povolá obří Dawn a ta Amy zašlápne. Pak ji Will spoutá pomocí kouzla.
Buffy s Ethanem se zatím dostali ke vzpomínce na běhací kolo pro křečka a Buff dojde, že to je vzpomínka na Amy. Ethan myslí, že to ona je ten nepřítel, ale pak se ocitne v kleci, co má tvar trojitého X. Ani jeden neví, co to znamená. Ethan pak řekne: "Soumrak padá, budeš potřebovat pomoc, lásko." Ještě jí řekne, ať si zapamatuje všechno, co viděla.
Zatím už nad spící Buffy stojí Will, Xander a komando. Xander se ptá, jestli to kouzlo nemůže Will prostě zrušit. Will na to nereaguje a řekne, že Buff potřebuje polibek od někoho, kdo ji miluje a že ví, že někdo takový je v místnosti. Nařídí všem, aby zavřeli oči a ten někdo může Buffy políbit. Alex se dívá na Buff a říká dobře. Buff ve svém snu cítí něco, co ji lechtá na rtech a pak se probudí a křičí "Skořicové šátečky!"
Mezitím je Giles v nějaké jeskyni a mluví tam s příšerou, která v 1. čísle zabila tři lidi (u nich Buffy poprvé viděla onen znak). Příšera tvrdí, že ty lidi nezabili její druhové, ale že tam byli vylákáni. Giles si to myslí taky - někdo chtěl proti sobě poštvat přemožitelky a tyhle příšery. Ale příšera si není jistá, jestli to nakonec stejně neudělala Buffy naschvál, protože mezi nimi bylo vždy nepřátelství. Giles s tím nepřátelstvím souhlasí, ale teď prý musí držet spolu.
Alex telefonuje s Andrewem a baví se o tom znaku - jestli má nějakou spojitost s Amy. Byla by to moc velká náhoda, že se Amy objevila právě v této době. Pak Alex dojde na ošetřovnu a my tam vidíme ležet zraněnou přemožitelku - je to ta, co se na stráži svěřovala s tím, že Alexe asi miluje. Jmenuje se Rennie. Alex s ní začne trochu flirtovat.
Ve sklepení už Will a Buffy pomocí magie připoutávají Amy ke zdi. Will myslí, že Amy s někým spolupracuje a teleportovala se sem - Will zkusí najít pomocí magických stop odkud. Buffy se jí ptá, kde celou tu dobu byla a jak to jde s Kennedy. Kennedy zemřela, ale Will ji přivedla zpátky a pak se rozhodli svůj vztah trochu zvolnit. V tom tam vejde Alex a zapovídá se s Will, Buffy se ptá, kdo ji to vlastně políbil, ale Will ji přeruší, protože mají reakci na kouzlo - otevírá se jim Amyina mysl - Will a Buffy vidí armádní vybavení podobné Iniciativě. Ale potom Will uvidí, že se otevírá portál. Stihne jen zakřičet "Je to pááást!" a portál i s Amy ji vcucne. Buffy se pokusí skočit do něj taky, ale je pozdě - portál se zavřel. Alex okamžitě svolává mágy a komando, aby Will našli. Podle Buff si s nimi někdo hraje a to se jí nelíbí.
Willow je připoutaná na kovovém lehátku pomocí magie. Mluví k ní Amy a říká, že byla chyba je takhle podcenit. Will se diví, proč používá množné číslo. Ve tmě totiž stojí postava a říká, že zabít Buffy Summersovou pro ni bude potěšením - ta děvka ho už dlouho sere. Ale Willow, Willow se mu prý dostala pod kůži. Stoupne si nad ní se sekáčkem v ruce a je to Warren - stažený z kůže!!
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Čtete si tyto popisy komiksových epizod?

Jo, čtu.
Někdy.
Ne, nečtu.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.