Děj - 4. číslo

26. května 2008 v 15:07 | Kačka |  8. sezóna Buffy
Jsme zpátky v laboratoři, kde leží spoutaná Willow a Warren ji připomíná jaké to tenkrát bylo - když ho stáhla z kůže. Říká jí, že by tu vůbec nebyl nebýt Amy - prý Will sledovala a poté, co Will Warrena stáhla z kůže, měla Amy jen 4 vteřiny na to ho zachránit. Prý ho taky naštvalo, že než se znovu naučil chodit - bez kůže, tak už si Will stihla najít novou "hračku" (má na mysli Kennedy) - nezdá se mu, že by truchlila pro Taru příliš dlouho. Pak se jí zeptá, jestli se pořád ještě nudí (Will mu to řekla těsně před tím, než ho stáhla z kůže) a pak jí dá těsně nad oko skalpel.
Mezitím Dawn prosí Buffy o to, aby Will našla - je pro ní jako druhá máma a nechce, aby se jí něco stalo - už nikomu. Buffy pak mluví s Alexem, jak dlouho jim bude ještě trvat otevření portálu za Will. Ale Alex jí řekne, že ještě několik hodin a že má radši zjistit, kdo za tím vším je - navíc Willow je silnější než oni dva dohromady.
Zpátky u Will. Warren jí říká, že už se nemůže dočkat jejího velkolepého pádu. Je prý "moc" silná a veškerá její moc odchází do pout, kterými je připoutána na lehátko. Warren chce, aby Will byla zase zlá - doporučuje jí to. Pak vidíme nějakých 5 divných postav, co se baví o tom, že by jí měli povolit vstup.
Zatím Buffy říká komandu - v čele se Satsu - aby si nachystaly zbraně - za chvíli vyráží do akce.
Opět se ocitáme na americké vojenské základně. Před dveřmi do laboratoře stojí Amy a baví se s generálem. Vyčítá jí, že vyřadila jejich kamery a dělá hluk. Amy je ujišťuje, že svojí přemožitelku dostanou - nenechá zemřít svou nejlepší přítelkyni "zrzku" a hned, jak Buffy a komando projdou portálem, může si na ní generál namířit tu svoji atomovou věcičku. Amyina jediná podmínka je, aby si mohli spolu s jejím přítelem - Warrenem - nechat čarodějku (Will). Warren s ní má nevyřízené účty.
Buffy poučuje Satsu o průběhu nadcházející akce. Satsu má bojovat s Buffy - ne vedle Buffy. Dále jí říká, že má zabít všechna monstra, co se připletou do cesty, lidi jen v případě, že budou dělat problémy. Satsu je divné, že tam budou lidi. Buffy jí to vysvětlí - Will říkala, že Amyina magie je smíchána s technologií - lidskou technologií. Chce, aby jí Satsu půjčila lesk na rty - má skořicovou příchuť.
Jsme opět u těch 5 divných lidí. Dozvídáme se, že to Will žádala o vstup - je to jiná realita a takový druh úkrytu. Ukážou jí, co je ona - její myšlenky - vypadá to jako obrovský vulkán plný ohně. Řeknou jí, že už jí nezbývá mnoho času - konec se blíží. Pak se jí řeknou, že Warren se jí chystá provést lobotomii a jaký je její plán na záchranu.
Zpátky na základně. Vědci už chytají reakci - portál z Buffyiny strany se otevírá. Generál vydá rozkaz a vojáci namíří na portál tu atomovou zbraň.
Buffy a komando se už chystá projít. Alex jim ještě řekne, ať Will přivedou a portál se otevře. Generál vypálí ze zbraně, ale paprsek se odrazí zpátky k němu - Buffy totiž dala před portál velký kovový satelit podobný zrcadlu.
Generálovi vojáci jsou na cucky. Komando s Buffy prošlo portálem a začínají pátrat po Will. Ale nejdřív se musí vypořádat s vojáky. Hodně vojáků umírá. Buff se zastaví nad jedním z nich a říká mu, že doteď se držely zpátky a přesto jeho vojáci umírají, ale je tu jedna osoba, co je může zachránit - Will - ale musí jim říct, kde je. Alex je opět sleduje na kamerách v řídícím centru - přirovnává základnu k Iniciativě - ale je to mnohem větší. Buffy komikuje s Alexem pomocí komukátoru a ptá se ho, kde to vlastně jsou. Chvíli to trvá a pak jí Alex řekne, že je 2 míle od Sunnydale. Buffy rozrazí dveře do jedné místnosti a tam sedí ve vzduchu Amy a čaruje.
Will je stále v té jiné dimenzi. Jedna ta postava jí říká, že její tělo umírá a už se nebude moct vrátit do světa živých. Will jen řekne: "To neznáš mé přátele".
Buffy cítí, že je propojená s Will a má trochu její moci. Amy jí nevěří, ale Buffy jí připomene, že byla ve snu a viděla její noční můru - Amyinu matku. Pak se Buff rozzáří zeleným světlem a stoupne do vzduchu. Amy tomu nemůže uvěřit. Buff zakřičí teď a Satsu hodí pod Amy granát. Místnost vybuchne a Buff se Satsu přeběhnou do laboratoře, kde uvidí Warrena. Amy na něj skočí a Warren jen řekne: "Já se vrátím přemožitelko!" a pak spolu s Amy zmizí. Buffy doběhne ke stolku s Will a osvobodí ji. Alex pak všem gratuluje a snaží se vymyslet, jak je dostat zpátky. Cestou ze základny ale Buff zahlédne trojité X, co viděla ve snu - tedy na dveřích napsanou 30. Hned jí napadne, že tam bude Ethan Rayne. Když ale otevře dveře, Ethan už je mrtvý. V místnosti je ještě někdo a míří na Buffy pistolí. Buffy ho zmlátí a pošle Will uzdravit vojáky. Ten někdo je generál a řekne jí, že to je marná snaha - jediný, kdo mohl pomoci, byl Ethan. Jak ho Buffy mlátila, generálova košile se rozepla a Buffy uviděla ten znak připomínající západ slunce. Řekne: "Ten znak..." a generál ho nazve soumrak. Řekne, žepřichází pro ni a všechny ostatní zrůdy jako je ona. Buff se ho ptá, jestli to mluví o dívkách, co chrání svět před...a generál pokračuje: "... zlem a démony?" A pak jí řekne, že její síla pochází právě z nich. Že tím Buffy narušila rovnováhu a že jí nedovolí vytvořit nadřazenou rasu. Buffy myslí, že je proti ženám, ale generál ji přeruší. Nechcou ji zabít jen muži. Sice bojovala proti zlu i prvnímu, ale vybrala si špatnou stranu, protože jednou, až svět zbaví zla, jí démon uvnitř ní řekne: "Zabíjej!" a to oni nedopustí. Řekne jí, že odteď už proti ní nestojí jen zrůdy, ale celý svět - je ve válce s lidskou rasou. Buffy se na chvíli zamyslí a pak řekne: "Tak dobře."
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Čtete si tyto popisy komiksových epizod?

Jo, čtu.
Někdy.
Ne, nečtu.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.