Děj - 6. číslo

19. června 2008 v 19:44 | Kačka |  8. sezóna Buffy
Faith sedí na vrcholu jedné budovy a přemýšlí o své matce a taky o tom, jak se jí podařilo skončit v Clevelandu (tam je druhá brána pekel). V tom jí zavolá Robin Wood. Faith si myslí, že se mu stýská, ale on má pro ni práci - potřebuje, aby zabila jednu upírku, co měla děti a je teď s nimi v jejich domě. Robin se pak chce ještě zeptat, jak se Faith daří, ta ale zavěsí a jde udělat zadanou práci. V tom domě najde jednu holčičku. Chce jí pomoct, ale pak si všimne, že holčička je už mrtvá - je upír. Najednou ji obklopí všichni sourozenci malé upírky a Faith si uvědomí, že jejich matka je už všechny přeměnila. Nezbývá jí nic jiného, než malé upíry zabít. K ránu se pak Faith vrací do svého domu. Je vyčerpaná a dost ji minulá noc vzala. Začně zuřivě bodat kolíkem do zdi. V tom ji ale vyruší čísi hlas. Faith se otočí a spatří Gilese. Chvíli spolu konverzují, ale Faith mu řekne, ať jí narovinu vyklopí, co po ní chce. Giles jí řekne, že tato mise není snadná jako ty ostatní. Když ji splní, může žít v jakékoliv zemi, jakou si sama vybere a až do konce svého života bude mít tučný plat. Faith tomu nechce věřit - Rada ji přece chtěla zabít. Na to jí Giles odpoví, že Radu teď vede on a on o všem rozhoduje. Faith tedy začne marně hádat, o čí zabití by se mělo jednat. Po chvíli jí Giles řekne, že jde o přemožitelku. Faith to nechápe. Giles jí vysvětlí, že tahle dívka má sehrát roli v jedné apokalypse - a ne na straně dobra. Faith to bere docela v klidu, načež se jí Giles ptá, jestli chápe, že ji musí zabít - člověka. Faith se jen zeptá: "Tak jak se jmenuje ta malá děvka?"
Ocitáme se někde na velkém panství. Na koni se tu projíždí nějaká - bohatá - dívka s postarším mužem. Povídají si a ona mu pak řekne, že ji trápí nočí můry, a tak chce pro dnešek od výcviku pokoj - nebo řekne svým rodičům o jaký výcvik se doopravdy jedná. Pak ale řekne, že to cítí - nějakou součást výcviku - a seskočí z koně. Beží ke stromu a ten postarší muž jí říká, ať to s ní rychle skoncuje. Za tím stromem je totiž dívka v dost roztrhaném oblečení. Ta špinavá holka je dost zmatená a křičí, že neví kolik lidí už unesli, ale že tentokrát se jim to nepodaří a začne kopat do té bohaté dívky - Lady Genevieve. Jak ji kopne, tak jí ušpiní drahou halenku. Lady se na ni podívá a prohlásí, že to byla její oblíbená halenka a jedním pohybem ruky shodí špinavou dívku na zem a ta si zlomí vaz. Lady je docela vyděšená. Říká, že si myslela, že bude stejně silná jako ona sama - taky přemožitelka. Nato jí ten muž řekne, že jí byla. Lady začne přemýšlet o tom, kam schovat tělo a že by měla zavolat právníky a... Muž ji přeruší a řekne, že to zařídí. Lady se něj rozeřve, že udělala všechno, co po ní chtěl, ale teď už končí. A on ať kouká dodržet svůj slib a dát jí, co jí patří. On jí opraví, že není jen nějaký podřadný sluha, ale že je atraktivní kouzelník - Warlock. Dál jí poví, že prostě musí být trpělivá. V ruce pak drží knihu, na které je symbol Twilight. Potom udělá kouzlo a z nebe se snesou kamení duchové a odklidí tělo té špinavé mrtvé dívky.
Jsme zpět v Clevelandu. V nějákém přepychovém jídelním sále. Uprostřed stojí Giles s Faith. Giles jí vysvětluje, že zabít Lady Genevieve bude dost složité - je to jedna z nejbohatších dědiček v Británii a bude mít jistě pár ochraných protiatentátních kouzel. Faith se jí musí dostat k tělu a pak udeřit, a prto se musí naučit, jak se chovat ve světě snobů. Snaží se jí vysvětlit, že sociální britský systém je hlavně o etiketě a chytne Faith za paži. Ta si vzpomene, jak jí malé upírče řeklo: " Jsi jen malá děvka!" a reflexně bodne Gilese vidličkou do paže. Omluví se mu a Giles řekne, že je v pořádku.
Jsme ve Skotsku. Alex v pokoji boxuje do boxovacího pytle a říká si u toho dost namachrovaný reči :-) V tom tam vejde Buffy. Buffy se mu trochu posmívá a Alex se před ní stydí - má jen kalhoty. Pak jí vysvětlí, že Renee (jedna z přemožitelek) ho požádala o asistování při tréninku. Buffy se zeptá, jestli jen při tréninku, ale Alex jí - ne moc jistě - řekne, že jsou pouze přátelé. Pak si Alex všimne, že už ho Buff neposlouchá a tak se jí zeptá, co se děje. Ona přemýšlí o tom symbolu Twilightu a o tom, jak jim generál Vol vyhlásil válku. Pak se mu svěří, že má noční můry. Vždy je tam nějaká příšera a vždy ji zabije, ale než to udělá, tak řekne: "Královna je mrtvá, ať žije královna!"
A jsme opět u Faith, která se převléká. Giles stojí dole pod schody a dává jí ještě poslední kontrolní otázku z etikety. Faith mu odpoví, že to všechno už zase zapoměla. Giles si řekne, že to je skvělé, ale že má aspoň dobrý britský přízvuk. Poté se jí zeptá, jestli je už oblečená. Faith odpoví, že pokud se má cítit jako debil, pak je. Sejde pod schody a zeptá se Gilese, jak vypadá. Má na sobě krásné zelené šaty. Giles se na ni podívá a řekne: "Trefa do černého."
Pokračování příště :-)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Čtete si tyto popisy komiksových epizod?

Jo, čtu.
Někdy.
Ne, nečtu.

Komentáře

1 Dominik Dominik | E-mail | Web | 20. června 2008 v 14:19 | Reagovat

U mě je 3.kolo SONP!!!Sháněj si hlásky!!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.